Blog

Zákaz polystyrén. obalov na jedlo. Máme riešenie!

PP Misky

Používate vo Vašej prevádzke polystýrenové obaly? Tým je už ale podľa EÚ koniec!!

Jeden polystyrénový obal s plastovým vekom na polievku, ďalší na hlavné jedlo a k tomu nápoj v plastovom pohári s plastovou slamkou. Väčšina reštaurácií dnes už ponúka možnosť vziať si jedlo so sebou, rozšírený je aj rozvoz na objednávku.

Dať si priniesť jedlo do kancelárie je pohodlné, po dojedení netreba nič umývať, stačí obal zahodiť do koša. Ten v Bratislave a Košiciach končí v spaľovni, v ostatných mestách na Slovensku spolu s ďalším odpadom na skládkach.

 
V pondelok Európska komisia predstavila návrh, ktorým chce výrazne obmedziť produkciu plastového odpadu.
 
Plastový príbor, vatové tyčinky do uší, či slamky by tak mohli byť minulosťou. „Tieto výrobky nezmiznú, len budú vyrobené z iných materiálov,“ vysvetlil podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans.
 
Europoslanci schválili rozšírenie zoznamu zakázaných výrobkov o nádoby na jedlo a pitie z expandovaného polystyrénu a výrobky z takzvaných oxo-rozložiteľných plastov.
 
Naše obaly na jedlo sú vyrobené z recyklovateľného polypropylénu, ktorý nie je oxo rozložiteľný plast a ktorého sa nariadenie o obmedzení produkcie plastového odpadu netýka. Máme v ponuke aj úplne ekologickú variantu obalov na jedlo z papiera.
 
Naša firma nikdy nepredávala plastové slamky a na slovenský trh sme ako jeden z prvých distribútorov priviezli novinky, ekologické slamky z pšeničnej slamy a drevené príbory z bielenej brezy . Takisto v našej ponuke prevládajú papierové poháre, taniere a tácky, ktoré dokážeme potlačiť Vašim logom, alebo reklamou. Naša firma MenuBOX ponúka papierové ekologické obaly pod vlastnou značkou GreenPACK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.